Değerli Dalamanlılar
Kıymetli Mesai Arkadaşlarım;
 
Ülkemiz ve Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, milli ve manevi duyguların çağladığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban bayramını hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Bayramlar karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı günlerdir. Bayram günlerinin sevincini akrabalarımızla, dostlarımızla, engelli, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla, huzur evindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamak, milletimizle buluşma, kaynaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini oluşturacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Dalamanlı Hemşerilerim olmak üzere, askeri erkân ile tüm Kamu Kurumu ve özel kuruluşlarda çalışan mesai arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.
 
Ali GÜLDOĞAN
Kaymakam
 
 
 
        İlçemizde Resmi kurum ve kuruluş mensupları, sivil toplum kuruluşları ve isteyen vatandaşlarımızın katılabileceği bayramlaşma programı, 01 Eylül 2017 Cuma Kurban Bayramının 1. günü saat 11.00'de Dalaman Belediyesi Şehit Mehmetçik Parkında yapılacaktır.