24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
 
Anıt programından sonra, Dalaman Tarım İşletme Müdürlüğü Sinema Salonunda düzenlenen kutlama programına geçildi. Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin ardından, emekliye ayrılan öğretmenlere 'Hizmet Şeref Belgeleri' İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali GÜLDOĞAN tarafından verildi. '24 Kasım Öğretmene Mektup' konulu yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. Dalaman Anadolu  Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryo ve müzik dinletisinin ardından program sona erdi.
 
Kutlama Programına, İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali GÜLDOĞAN, Dalaman Belediye Başkanı, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.
 
Kutlama programı sonrası Kaymakam Sayın Ali GÜLDOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oktay KAPLAN ile birlikte emekli öğretmenleri evlerinde ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.