15 Temmuz 2016 da, Ülkemizin bekasını ve demokrasisini hedef alan hain darbe girişiminin yine milletimizin ferasetiyle adeta bir demokrasi zaferine dönüştürerek bertaraf edilmesinin yıl dönümüne ulaşmış bulunmaktayız;
 

  Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrıları ile meydanlara inen Milletimiz, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış, Çanakkale ruhuyla hareket ederek, dahili ve harici tüm hainlere gereken cevabı başarı ile vermiştir.   Böylelikle Kahraman Milletimiz, Devlet ve Millet kenetlenmesinin en güzel örneğini ortaya koyarak, canları pahasına tüm dünyaya varoluş mücadelesini birkez daha göstermiştir.

 

        Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen aziz milletimiz, demokrasi nöbetleri tutarak, darbeye ve darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşayacağını tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır.

 

   Bu hain darbe teşebbüsünü, yarınlarımıza en doğru şekilde anlatarak unutmamalı ve unutturmamalıyız. 15 Temmuz darbe girişiminde, Aziz Milletimizin göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, geleceğimize sahip çıkma adına her daim hafızalarda diri tutulması son derece önemlidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunar, sağlıklı uzun bir ömür dileklerimle, tüm milletimize saygılarımı sunarım.

 

 

Ali GÜLDOĞAN

Kaymakam